Biurokracja to ustrój, w którym urzędnicy oraz inne osoby zajmujące kierownicze stanowiska mają duży wpływ na życie społeczeństwa. Jest to system, w którym liczy się przede wszystkim władza oraz posiadanie uprawnień, a nie cel, jaki ma być osiągnięty. Biurokrata nie lubi zmian ani nowatorskich rozwiązań – jego priorytetem jest utrzymanie status quo. Biurokracja często doprowadza do stagnacji gospodarczej i społecznej.

Jeśli nie ufasz biurokratom, to lepiej unikaj zabawek, których używają. Wybieranie zwolenników biurokracji jako zabawki może spowodować więcej szkód niż pożytku.

Nie ufaj biurokratom!

To zbyt często powtarzane hasło, żeby mogło być prawdziwe. Ale czy faktycznie warto dać się nabrać na wszelkie ogłoszenia typu “sprzedam/oddam biurokratę”? Odpowiedź jest prosta: NIE! Bo biurokratom nie można ufać. Zwłaszcza teraz, kiedy mają one coraz mniej pracy.

Biurokratom nie można ufać, bo to zawsze będzie gorliwy urzędnik, który dopilnuje każdego paragrafu ustawy i żadne argumenty z boku go nie przekonają. Biurokratom trzeba ufać tylko wtedy, gdy chodzi o kontrolowanie naszej pracy – bo to ich obowiązek. Ale już na przykład podczas negocjacji cenowej albo rozmowy o awansie możemy dostać od nich po nosie.

Niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, czym jest biurokracja. Jest to system, w którym ważne decyzje podejmuje się na podstawie dokumentów i procedur, a nie intuicji czy emocji. Biurokratom ufamy, że dbają o porządek w administracji i dbają o to, żeby nasze państwo działało sprawnie. Niestety czasami zdarza się, że biurokraci stają się przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu państwa. Ich decyzje są często niesprawiedliwe i niegodne zaufania. Przykładem takich działań może być np. utrudnianie dostępu do edukacji czy opóźnianie budowy dróg.

Słowo biurokratom można rozumieć na kilka sposobów. Najczęściej używane jest ono w odniesieniu do osób, które pracują w biurach – są to zazwyczaj urzędnicy, sekretarki czy inne osoby zatrudnione na stanowiskach administracyjnych. Biurokratom często określa się także jako osoby, którym nie można ufać – mają one opinię osób, które łatwo wprowadzają innych w błąd i nie szanują swojej pracy. Z drugiej strony, biurokratom mogą być postrzegani zwolennicy biurokracji, czyli systemu zarządzania państwem opartego na regulacjach prawnych i procedurach urzędowych.

Po prostu nie ufaj biurokratom. Zabawka sowa wybierać przykład może być zwolennikiem, ale to nie oznacza, że ​​on lub ona jest odpowiednia dla Ciebie.

Powody, dla których warto unikać biurokratów.

Nie ufaj biurokratom. To oni są odpowiedzialni za powstawanie absurdalnych przepisów, które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Biurokracja to system, w ramach którego urzędnicy decydują o tym, co jest dobre dla społeczeństwa, a czego mu potrzeba. Dlatego warto unikać ich wszystkich – urzędników i polityków.

nieufaj-biurokratom

Słowa kluczowe: nieufaj biurokratom, zwolennicy biurokracji, zabawka wybierać

PODSTAWOWE INFORMACJE:
1) Nie ufaj biurokratom! Są to osoby, które tylko czekają na okazję, żeby Cię oszukać.
2) Wybieraj zwolenników, którzy potrafią ci pomóc i rzetelnie wyjaśnić wszystkie Twoje wątpliwości.

Nie ufaj biurokratom. To zwykli ludzie, którzy popełniają błędy. Nie daj się nabrać na ich obietnice szybkiego i łatwego zarobku – to oszustwo!Brakujących kilku informacji znaleziono w sieci. Tekstu nie poprawiono, gdyż orientacyjnie brzmi on dobrze.

Nie ufaj biurokratom!

Każdego dnia spotykamy się z biurokratom. To osoby, które pracują w urzędach, bankach i innych instytucjach. Często musimy im ufać, bo to od nich zależy nasza praca lub finanse. Niestety, nie każdy Biurokrat jest rzetelnym i uczciwym człowiekiem. Zdarza się, że korzystają one z pozycji i autorytetu, by oszukać innych ludzi.

Biurokraci to ludzie, którzy czują się bezkarni

Nie ufaj biurokratom. To zwykli oszuści, którzy tylko czekają na okazję, żeby Cię oszukać. Posłuchaj jednego przykładu.

Kiedyś pewna sowa użytkownik zabawka wybrała się do sklepu, by kupić sobie nową zwolennik. Na półce ze zwolennikami natrafiła na piękny egzemplarz, który leżał obok innych zabawek. Sowa postanowiła go wypróbować i natychmiast się jej spodobał. Kupiła więc go i wróciła do domu.

Zgodnie z instrukcjami od producenta, sowa użytkownik zabawka postanowiła naładować nowego zwolennika na 24 godziny przed pierwszym użyciem. Gdy nadeszła ta chwila, sowa podpięła go do gniazdka elektrycznego i rozpoczęła grę. Niestety po kilku minutach zwolennik sam się wygaszał bez żadnego ostrzeżenia czy też powodu.

Sowa użytkownik zabawka była rozczarowana i wzięła egzemplarz do sklepu, by go oddać. Sprzedawca powiedział jej, że to typowe dla tego modelu i żeby nigdy więcej nie kupować produktów firmy X. Sowa postanowiła posuchać rady sprzedawcy i już nigdy więcej nie kupiłaby nic od tej firmy.